Piotr Sierzputowski - trener tenisa

Piotr Sierzputowski

Swoją karierę zawodniczą rozpoczął w małym klubie, Gdyńskiej Akademii Tenisowej. W wieku 12 lat zmienił barwy klubowe na Klub Tenisowy Arka Gdynia. Jako zawodnik wielokrotnie zdobywał mistrzostwo województwa pomorskiego zarówno w singlu jak i w deblu. Karierę zawodniczą zakończył stosunkowo szybko, ponieważ chciał poświęcić się trenowaniu młodych adeptów. Początkowo grał jako sparing partner, by następnie zostać trenerem w Gdyńskiej Akademii Tenisowej. W międzyczasie pracował w akademii tenisowej Johana Krieka, dwukrotnego mistrza Australian Open, w USA. W Charlotte, w Północnej Karolinie doszkalał się jako travel coach, jeżdżąc z zawodnikami po turniejach.

Po powrocie do Polski rozpoczął współpracę z klubem przy ulicy Myśliwieckiej 4A Legia Warszawa. Aktywnie uczestniczy w życiu klubu między innymi: organizując/sędziując eventy tenisowe; koordynując obozy tenisowe w kraju i za granicą.

Na Akademickich Mistrzostwach Polski reprezentował dwukrotnie Uniwersytet Gdański. Grał również w barwach Uniwersytetu Warszawskiego. Aktualnie studiuje zarządzanie i reprezentuje Akademię Leona Koźmińskiego.

Przez wiele lat pracował ze swoją siostrą, zdobywając bardzo dużo medali mistrzostw Polski, jak i wiele tytułów w turniejach krajowych i międzynarodowych.

Wielokrotnie, jako kapitan i trener drużyny, zdobywał medale drużynowych mistrzostw Polski w kategoriach U12, U16, U18.

Od września 2014 pracuje z wielokrotną medalistką mistrzostw Polski Adą Piestrzyńską.

Od maja 2016 pracuje z mistrzynią świata (Junior Fed Cup 2016) Igą Świątek.

 

 

 

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

Go to top