Trening mentalny jest procesem, który ma na celu rozwój intelektualnego potencjału człowieka, poznanie siebie samego, nauczenie nowych umiejętności. W sporcie trening mentalny wspiera zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningu oraz harmonii psychicznej. Oparty na wiedzy z zakresu psychologii sportu, jest bardzo istotnym elementem w przygotowaniu zawodnika.

Trening mentalny stosowany w sporcie ma również przełożenie na życie codzienne. Dziecko, dzięki uczestniczeniu w zajęciach z treningu mentalnego poprawi umiejętność koncentracji, która pomoże mu być lepiej skupionym podczas lekcji, a także podniesie efektywność nauki. Zawodnik dzięki poprawie umiejętności koncentracji, pozostanie dłużej skupiony na korcie, dzięki temu będzie miał większą szansę na wygraną. Dodatkowo dzięki zajęciom uczestnicy nauczą się jak radzić sobie w sytuacjach trudnych takich jak stres lub przegrana. Praca nad tematem emocji pozwoli dzieciom poznać siebie, nauczyć się rozpoznawać przeżywane emocje a także lepiej sobie z nimi radzić. Panowanie nad emocjami jest jedną z podstawowych umiejętności mentalnych, która może być decydująca podczas rozgrywania meczu, zaś zawodnik panujący nad emocjami gra efektywniej. Nie bez znaczenia pozostaje także temat współpracy, dzięki której dzieci nauczą się lepiej funkcjonować w grupie, jak również relaksacja która jest niezwykle istotna dla zawodnika w procesie regeneracji.

Trening mentalny jest wskazany dla każdego. Dzieciom pomoże rozwinąć umiejętności mentalne, które zapewnią lepsze funkcjonowanie w otaczającym go świecie, zaś zawodnikom pomoże rozwinąć umiejętności, które mogą stanowić kluczową przewagę na korcie.

Uczestnik dostanie szansę rozwinięcia się na wielu płaszczyznach, zaś wszystkie nowe umiejętności będzie mógł wykorzystywać również w życiu codziennym.

 

Jeśli jako rodzic jesteś zainteresowany:

 • Jak rozwinąć potencjał mentalny dziecka?
 • Jak przygotować mentalnie dziecko do zawodów?
 • Jak efektywnie się relaksować i regenerować?

Zapraszamy na treningi mentalne realizowane pod okiem specjalisty.

 

Jakie korzyści niesie ze sobą trening mentalny?

 • lepsza koncentracja
 • lepsze panowanie nad emocjami
 • umiejętność radzenia sobie z przegraną i wygraną
 • adekwatna samoocena
 • efektywne radzenie sobie ze stresem
 • umiejętność wyznaczania odpowiednich celów
 • poznanie technik efektywnej relaksacji
 • radzenie sobie podczas kontuzji
 • optymalny poziom motywacji

 


Grupy wiekowe 

Grupa I - dzieci w wieku 6 – 10 lat

Zajęcia dla młodych zawodników prowadzone będą raz na tydzień. Będą one trwały 45 min. W każdym miesiącu współpracy poruszany będzie jeden temat. Podczas zajęć uczestnicy będą brali udział w ćwiczeniach oraz grach wprowadzających w tematykę treningu mentalnego. Uczestnicy rozwiną swoje umiejętności takie jak koncentracja lub współpraca, które będą mogli wykorzystać również w szkole.

 


Grupa II - dzieci w wieku 11 – 15 lat

Zajęcia dla tej grupy odbywać się będą raz w tygodniu i będą trwały 60 min. W jednym cyklu tematycznym zawarte będą 4 spotkania. Podczas zajęć uczestnicy będą brali udział w różnorodnych ćwiczeniach – praca indywidualna, w parach, w grupie a także praca z materiałami dostarczonymi przez prowadzącego. Uczestnicy zagłębią się w świat treningu mentalnego, dowiedzą się jak ważne jest prawidłowe formułowanie celów, mowa wewnętrzna a także relaksacja. Umiejętności, które rozwiną przydadzą się nie tylko na korcie.

 


Grupa III - młodzież powyżej 16 roku życia (w tym zawodnicy PRO)

Zajęcia dla najstarszej grupy wiekowej będą odbywały się raz w tygodniu i podobnie jak w przypadku grupy II będą trwały 60 min. Zajęcia będą ułożone w cykle tematyczne omawiający jeden temat (każdy cykl to spotkania). Podczas spotkań nie zabraknie tematu koncentracji oraz panowania nad emocjami czy wizualizacji. Kameralna grupa pozwoli na bardziej indywidualne podejście oraz bardzo szczegółowe omówienie doświadczeń zawodników. Zawodnicy poznają tajniki psychologii sportu stosowane przez najlepszych sportowców.

 


Treningi indywidualne

Spotkania będą dopasowane do indywidualnych potrzeb zawodnika, zapewniając mu optymalne warunki do efektywnego rozwoju umiejętności mentalnych. Zalecane są spotkania raz w tygodniu.


Cennik treningów mentalnych

Zajęcia grupowe: 120 zł/h

Zajęcia indywidualne: 300 zł/h


Treningi mentalne prowadzi Jagoda Gręźlikowska.
Absolwentka psychologii klinicznej na USWPS, ukończyła roczną szkołę trenerską przygotowującą do pracy z grupami i prowadzenia warsztatów, studentka studiów podyplomowych z psychologii sportu na warszawskim AWF, psycholog sportu w trakcie certyfikacji stale pracujący pod superwizją, uczestnik i prelegent konferencji naukowych. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi, we współpracy z zawodnikami indywidualnymi, grupowymi oraz drużynami sportowymi, a także w prowadzeniu warsztatów o różnej tematyce psychologicznej (sport, biznes, umiejętności społeczne).


 

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz i wyślij wiadomość. Wpisz poprawnie swój adres e-mail, na który chcesz otrzymać odpowiedź. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe. Wypełnij wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką *.

captcha

 

.

.

.

ForBET wspiera sekcje Legii Warszawa

Go to top